Niepubliczne
Przedszkole
Mały Podróżnik
– Warszawa-Mokotów

/ Numer ewidencyjny placówki: 268 /
Zadzwoń! +48 539 989 542

październik, 2023

20paź10:0015:00DZIEŃ BEZ SKARPETEK – GRUPA DELFINKÓW, MRÓWEK I SÓWEK

szczegóły wydarzenia

Drodzy Rodzice, właściwy wzrost i rozwój Dziecka nie może odbywać się bez angażowania stóp. Niewłaściwy zaś rozwój stopy wpływa na całe życie , ewentualne problemy z kręgosłupem, oddychaniem ma wpływ na wadę postawy, skutkuje niechęcią do aktywnego uprawiania sportu.

Dorośli często zachwycają się malutkimi stópkami swoich dzieci, niestety za rzadko zastanawiają się nad właściwym ułożeniem stopy w butach, czy budowie taśmy mięśniowo-powięziowej. A wystarczy skrzywienie kostki lub płaskostopie u Dziecka, by zaczęło odczuwać problemy z utrzymaniem właściwej postawy ciała.

Dlatego tak ważne jest świętowanie w Przedszkolu Dnia Bez Skarpetek. W tym dniu szczególnym zaprosimy najstarsze Dzieci na gimnastykę stóp- ćwiczenia z chustkami, woreczkami, piłkami, spacer sensoryczny. W ramach tematu Przedszkolaki wysłuchają opowiadania „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, „ Skarpetka na tropie czyli kto ukradł złoty guzik”, zilustrują wybrane fragmenty, kto wie może wysłuchane historie staną się inspiracją do wykonania skarpetkowych pacynek. Zachęcamy także naszych zerówkowiczów do poszukania ciekawostek na temat skarpetek. Oto niektóre z nich: Rzymianie wynaleźli skarpetki, skarpetkowym rekordzistą jest Chorwat Krunoslav Budiselic, który na jedna stopę założył aż 150 sztuk  , największa ilość – 69152 upranych skarpetek zawisła na linie w Niemczech, największą skarpetę uszyto w USA z 183 metrów materiału i przy użyciu 12802 metrów nici, dwie różne skarpetki – symbolizują solidarność z chorymi na Zespół Downa.

więcej

godzina

(Piątek) 10:00 - 15:00

miejsce

NIEPUBLICZNE DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE MAŁY PODRÓŻNIK

Balonowa 12

organizator

Niepubliczne Dwujęzyczne Przedszkole Mały Podróżnik

Możliwość komentowania została wyłączona.

 • Mieliśmy szczęście z wyborem przedszkola. Mały Podróżnik okazał się być miejscem przyjaznym, gdzie dzieci chętnie chodzą i z którego nie chcą wychodzić.
  Tata Leny
 • Dziękujemy wszystkim nauczycielom za inspirujące zajęcia, wspaniałą naukę i zabawę, zrozumienie
  i gotowość pomocy w każdej sytuacji.
  Rodzice Jasia
 • Polecam to przedszkole tym dzieciom i rodzicom, którzy chcą kontynuować edukację w czołowych niepublicznych szkołach na Mokotowie, bowiem nauczanie odbywa się tam na najwyższym poziomie.
  Mama Krzysia
 • Polecamy Małego Podróżnika, tam pielęgnowano i rozwijano muzyczny talent naszej córki. Z małej sceny przedszkola trafiła na deski dużego teatru.
  Rodzice Gabrysi
 • Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą i doskonale nadzorują to wyjątkowe przedszkole, gdzie każde dziecko traktowane jest w sposób szczególny i indywidualny.
  Rodzice Mateusza
 • W Małym Podróżniku mój syn polubił język angielski. Nauka w formie zabawy szybko dała rezultaty i stała narzędziem do komunikacji.
  Rodzice Maxa
 • Mały Podróżnik doskonale przygotował moją córkę do podjęcia edukacji w szkole. Bez problemu przeszła wszystkie rozmowy kwalifikacyjne, teraz z radością kontynuuje naukę.
  Mama Hani
 • Chcielibyśmy z całego serca bardzo podziękować za wszystko co ofiarowaliście naszemu dziecku przez te kilka lat spędzonych w Małym Podróżniku. Jesteście wspaniałym zespołem!
  Rodzice Gabi
 • W Małym Podróżniku nasz syn bardzo chętnie spędzał czas. Po złych doświadczeniach w innym miejscu, byliśmy szczęśliwi, gdy całym sercem pokochał to przedszkole.
  Rodzice Konrada
 • Przedszkole Mały Podróżnik to miejsce, gdzie przyjazna atmosfera sprzyja rozwojowi dziecka. Wspaniali nauczyciele dostrzegli potrzeby naszego Małego Człowieka i rozwijali we właściwym kierunku.
  Rodzice Zosi
 • Wspaniałe przedszkole! Moje dzieci zawsze chętnie tu przychodziły. W miłym otoczeniu zdobyły nowe umiejętności i ogromną wiedzę o świecie. Jedzenie jest zdrowe i smaczne!
  Mama Henia, Tereski i Zyzia

 •  
 • X