Niepubliczne
Przedszkole
Mały Podróżnik
– Warszawa-Mokotów

/ Numer ewidencyjny placówki: 268 /
Zadzwoń! +48 539 989 542

październik, 2023

23paź(paź 23)09:0027(paź 27)17:00„ Z WIZYTĄ W KRAJU MOZARTA” DRUGI Z DZIESIĘCIU TEMATÓW PLANU ROCZNEGO – MAŁY PODRÓŻNIK W WYPRAWACH PO EUROPIE - W ZAKRESIE EDUKACJI PRZYRODNICZO-SPOŁECZNO - KULTUROWEJ – AUSTRIA – WSZYSTKIE GRUPY

szczegóły wydarzenia

W następnym tygodniu zgodnie z realizacją planu rocznego rozpoczynamy cykl tygodniowych tematów ” Mały Podróżnik w wyprawach po Europie ”. Drugim krajem jaki zaproponujemy naszym Przedszkolakom będzie Austria – ojczyzna Wolfganga Amadeusa Mozarta. Mali Podróżnicy poznają wiele ciekawostek na temat tego niezwykłego kraju np.
– W Austrii inaczej niż w innych krajach najwyższą oceną jest „jedynka”, a najsłabszą „piątka”.
– Wiedeń i Austria za sprawą rodziny Straussów uznawany jest za kolebkę walca.
– Urodzony w Austrii Ferdinand Porsche jest najbardziej znanym projektantem i producentem samochodów sportowych.
– Na cześć cesarza Franciszka Józefa zwanego powszechnie Kaiserem nazwano rodzaj bułek, kajzerki w wielu krajach do dziś tak są nazywane.
– W Austrii znajduje się najstarsza restauracja na świecie. Lokal St. Peter Stifts Kulinarium w Salzburgu istnieje ponad 1200 lat. – – Austria jest najbardziej utytułowanym krajem w narciarstwie alpejskim. Na zimowych igrzyskach olimpijskich reprezentanci tego kraju sięgnęli dotychczas po 128 medali, w tym aż 40 złotych.
– Ulubione potrawy Austriaków – zupa ziemniaczana, Apfelstrudel, zupa z szarego sera, Tort Sachera.
– W Austrii znajduje się najstarszy ogród zoologiczny, powstał w 1752 roku.
– Najsławniejszy zabytek czyli rezydencja Habsburgów ma aż 1440 pokoi.
O tym wszystkim i o wielu innych rzeczach dowiedzie się już niedługo.

więcej

godzina

23 (Poniedziałek) 09:00 - 27 (Piątek) 17:00

miejsce

NIEPUBLICZNE DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE MAŁY PODRÓŻNIK

Balonowa 12

organizator

Niepubliczne Dwujęzyczne Przedszkole Mały Podróżnik

Możliwość komentowania została wyłączona.

 • Mieliśmy szczęście z wyborem przedszkola. Mały Podróżnik okazał się być miejscem przyjaznym, gdzie dzieci chętnie chodzą i z którego nie chcą wychodzić.
  Tata Leny
 • Dziękujemy wszystkim nauczycielom za inspirujące zajęcia, wspaniałą naukę i zabawę, zrozumienie
  i gotowość pomocy w każdej sytuacji.
  Rodzice Jasia
 • Polecam to przedszkole tym dzieciom i rodzicom, którzy chcą kontynuować edukację w czołowych niepublicznych szkołach na Mokotowie, bowiem nauczanie odbywa się tam na najwyższym poziomie.
  Mama Krzysia
 • Polecamy Małego Podróżnika, tam pielęgnowano i rozwijano muzyczny talent naszej córki. Z małej sceny przedszkola trafiła na deski dużego teatru.
  Rodzice Gabrysi
 • Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą i doskonale nadzorują to wyjątkowe przedszkole, gdzie każde dziecko traktowane jest w sposób szczególny i indywidualny.
  Rodzice Mateusza
 • W Małym Podróżniku mój syn polubił język angielski. Nauka w formie zabawy szybko dała rezultaty i stała narzędziem do komunikacji.
  Rodzice Maxa
 • Mały Podróżnik doskonale przygotował moją córkę do podjęcia edukacji w szkole. Bez problemu przeszła wszystkie rozmowy kwalifikacyjne, teraz z radością kontynuuje naukę.
  Mama Hani
 • Chcielibyśmy z całego serca bardzo podziękować za wszystko co ofiarowaliście naszemu dziecku przez te kilka lat spędzonych w Małym Podróżniku. Jesteście wspaniałym zespołem!
  Rodzice Gabi
 • W Małym Podróżniku nasz syn bardzo chętnie spędzał czas. Po złych doświadczeniach w innym miejscu, byliśmy szczęśliwi, gdy całym sercem pokochał to przedszkole.
  Rodzice Konrada
 • Przedszkole Mały Podróżnik to miejsce, gdzie przyjazna atmosfera sprzyja rozwojowi dziecka. Wspaniali nauczyciele dostrzegli potrzeby naszego Małego Człowieka i rozwijali we właściwym kierunku.
  Rodzice Zosi
 • Wspaniałe przedszkole! Moje dzieci zawsze chętnie tu przychodziły. W miłym otoczeniu zdobyły nowe umiejętności i ogromną wiedzę o świecie. Jedzenie jest zdrowe i smaczne!
  Mama Henia, Tereski i Zyzia

 •  
 • X