Codzienne i równoległe do polskiego nauczanie języka angielskiego i włoskiego od urodzenia to inwestycja w rozwój dziecka. Znajomość obcej mowy pozwala dzieciom na efektywną komunikację, zwiększa wiedzę o świecie, a także uczy otwartości oraz tolerancji w stosunku do innych. Ponadto, wielojęzyczność to liczne korzyści dla intelektu, psychiki i zdrowia dziecka – mózg otrzymuje zdrową dawkę treningu już na tak ważnym etapie rozwoju. Poprawia także koncentracje, wpływa na pamięć i lepszą podzielność uwagi. Dodatkowo, pogłębia wrażliwość społeczną i kulturową. Dlatego właśnie w przedszkolu niepublicznym Mały Podróżnik obok zajęć dydaktycznych, logopedycznych, muzycznych i ruchowych odbywają się również zajęcia językowe.

Więcej języków – więcej możliwości

W Małym Podróżniku doskonale wiemy, że maluchy otoczone osobami posługującymi się różnymi językami w końcu same zaczynają nimi mówić. Dlatego właśnie w naszym niepublicznym przedszkolu dwujęzycznym zarówno pojedyncze słowa, jak i całe konstrukcje wprowadzane są naturalnie, np. poprzez zabawę. Dzieci otoczone praktycznie z każdej strony nowymi wyrażeniami w aktywny sposób zanurzają się w obcą mowę i przyswajają jako własną – na tym etapie rozwoju dzieci utrwalają wiedze niezwykle szybko i efektywnie.

Niepubliczne Przedszkole Dwujęzyczne Mały Podróżnik – Warszawa, Mokotów

W naszym przedszkolu wykorzystujemy metody dydaktyczne, które zwiększają zdolności poznawcze i otwartość oraz świadomość językową dzieci. To właśnie dzięki zastosowaniu tych metod zdobywana wiedza zostaje dobrze ugruntowana, a nauka drugiego języka przychodzi naturalnie. W rezultacie posługiwanie się nim na kolejnych etapach edukacji jest znacznie ułatwione. Bilingwizm ma wpływ także na wyniki w nauce. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z pełną ofertą oraz programem naszego przedszkola. Zapewniamy dzieciom doskonałe warunki rozwoju oraz bezpieczny i kreatywny sposób spędzenia czasu. Zachęcamy także do odwiedzenia naszej placówki.

Powrót