WAKACYJNY PLAN - WSZYSTKIE GRUPY

05sie(sie 5)09:3023(sie 23)18:00WAKACYJNY PLAN - WSZYSTKIE GRUPY

Drodzy Rodzice , informujemy, że od dnia 5.08 – rozpoczynamy drugi blok zajęć wakacyjnych. Wszystkie zajęcia będą się odbywały – podobnie jak w roku szkolnym – Przedszkolaki  uczestniczyć będą w zajęciach rytmiczno – tanecznych , gimnastyki,  j. angielskiego (poza okresem, gdy Nauczyciele i Instruktorzy będą na urlopie ) oraz  w wakacyjnych zajęciach dydaktycznych.

W tym czasie zaproponujemy naszym  Małym Podróżnikom zabawy w obrębie tematów, które będą realizowane w dwóch grupach 3,4 latków i 5,6 latków. W pierwszym miesiącu wakacyjnym zajęcia odbywać się pod hasłem „ Mały Podróżnik w świecie emocji ”, w drugim ” W świecie zmysłów i zabaw sensorycznych”.

Realizując tematy skupimy się na następujących obszarach :

• kształtowaniu umiejętności komunikatywnego wypowiadania się na temat własnych przeżyć i doświadczeń
  • rozwijaniu umiejętności społecznych
  • edukacji przez ruch
  • zabawach słownych
  • zabawach sensorycznych z wykorzystamy zmysłu wzroku, słuchu, smaku i dotyku

Wszystkie informacje dotyczące realizacji tematów zostaną umieszczone na tablicy wakacyjnej w korytarzu na parterze.

Dziecięcy świat – tematy wakacyjne :

• 08 – 9.08 Z uśmiechem nam do twarzy – zajęcia prowadzi p. Kasia M
  • 08 – 16.08 Sensoryczne zabawy ruchowe – zajęcia prowadzi p. Sylwia P
  • 08 – 23.08 W krainie zmysłów – zajęcia prowadzi p. Aneta

Zabawy sensoryczne w przedszkolu to nie tylko świetna zabawa, ale również kluczowy element wspierający rozwój dzieci. Poprzez angażowanie różnych zmysłów, takich jak dotyk, wzrok, słuch, węch i smak, dzieci mają możliwość odbierania i analizowania różnorodnych bodźców wspierając proces przetwarzania zmysłowego.

Tworząc wakacyjny plan braliśmy pod uwagę korzyści płynące z zabaw sensorycznych takie jak :

• wspieranie rozwoju percepcji sensorycznej,
  • koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz motoryka wielka i mała,
  • doświadczenie ważne dla rozwoju społecznego i emocjonalnego
  • pobudzanie naturalnej ciekawość i chęć poznawania świata.

To będzie bardzo kreatywny czas, już nie możemy się doczekać .

20240808 09:30 - 20240808 18:00(GMT+00:00)