BEZPIECZNE WAKACJE – WSZYSTKIE GRUPY

19cze(cze 19)09:0023(cze 23)15:00BEZPIECZNE WAKACJE – WSZYSTKIE GRUPY

W kolejnym tygodniu podczas zajęć dydaktycznych będziemy szukać argumentów za wakacyjnym wyjazdem nad morze lub w góry. Przy okazji realizacji tematu odbędą się rozmowy prozdrowotne – co to znaczy być bezpiecznym w górach i nad morzem? Mali Podróżnicy poznają ciekawostki związane z morzem. W opowiadaniach, piosenkach i zabawach Dzieci poszukają informacji na temat żeglugi, latarni morskich, portów. Nie zabraknie rozmowy na temat bogactw morskich głębin i zwierząt żyjących w wodnym środowisku. Kolejne dni poświęcimy wakacjom w górach. Dzień pt. „ Bezpiecznie na szlaku ” pomoże Przedszkolakom zdobyć wiedzę jak należy spakować plecak ( co jest w nim potrzebne i dlaczego ), gdy planuje się wspinaczkę. Dzieci porównają ubiór i obuwie niezbędne w morskich i górskich wyprawach. Podsumowując temat bezpieczeństwa powtórzymy telefony alarmowe i wykonamy wspólną tablicę informacyjną pt. Zasady zdrowego wypoczynku. Wakacje zbliżają się małymi krokami … i wszyscy chcemy przeżyć je pięknie i bezpiecznie.

20230606 09:00 - 20230606 15:00(GMT+00:00)