CO W TRAWIE PISZCZY – ŁĄKA I JEJ MIESZKAŃCY - WSZYSTKIE GRUPY

22kwi(kwi 22)08:0026(kwi 26)17:00CO W TRAWIE PISZCZY – ŁĄKA I JEJ MIESZKAŃCY - WSZYSTKIE GRUPY

Łąka jest naturalnym środowiskiem, które tworzy zbiorowisko wieloletnich traw i ziół, siedliskiem życia różnych organizmów. Zielone polany są schronieniem nawet dla 300 gatunków zwierząt: małych ssaków, gadów, płazów, owadów, pająków, pszczół, które zbierając pyłek pełnią pożyteczną rolę w ekosystemie. Wiosną pojawiają się pierwsze kwiaty: kaczeńce, pierwiosnki, jaskry, mniszek lekarski zwany mleczem, w pełni lata pojawiają się – trybuły leśne, dzwonki, dzika pietruszka i marchewki. Muchy, pszczoły, motyle i trzmiele zapylają łąkowe rośliny. W glebie bytuje bardzo duża ilość grzybów, dżdżownic, bakterii, które odżywiają ją składnikami mineralnymi. O tym wszystkim i wielu innych ciekawostkach dowiedzą się Mali Podróżnicy w najbliższym tygodniu realizując temat „ Co w trawie piszczy – łąka i jej mieszkańcy”.

W ramach realizacji tematu każda grupa zrealizuje także projekt badawczy :

• Projekt mrówka – grupa Mrówek i Sówek
  • Projekt pszczoła – grupa Papużek i grupa Delfinów
  • Projekt motyl – grupa Tygrysków

Zachęcamy Państwa do śledzenia naszych dydaktycznych wydarzeń na Facebook i Instagram – mile widziane wszystkie polubienia.

20240404 08:00 - 20240404 17:00(GMT+00:00)