DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ ORZECHA – WSZYSTKIE GRUPY

05gru09:0012:00DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ ORZECHA – WSZYSTKIE GRUPY

Drodzy Rodzice,
Pragnąc kształtować prawidłowe zwyczaje żywieniowe naszych podopiecznych – do zdrowej zbilansowanej diety, tematycznych kółek kulinarnych naszą tradycją stał się cykl zajęć i zabaw dydaktycznych – pt. DNI SPECJALNE – NAUKA ZDROWEGO ŻYWIENIA PRZEZ ZABAWĘ.
W czwartek czeka nas dziewiąty Dzień specjalny – Dzień Orzecha. Proponujemy, by tego dnia wszystkie dzieci ubrane były w odcienie brązu i beżu.
Celem tego dnia jest promowanie spożywania daru natury jakim jest orzech. W ramach zajęć przedszkolaki dowiedzą się, że orzechy zawierają mnóstwo błonnika, wspomagającego trawienie, chronią przed chorobą układu pokarmowego, posiadają liczne witaminy (głównie z grupy B) i składniki mineralne, jak wapń, potas, fosfor, żelazo, magnez. Na kółku kulinarnym Mali Podróżnicy poznają smak najbardziej popularnych orzechów: włoskich, laskowych, nerkowców, brazylijskich, makadamia, pinii, pistacjowych, arachidowych, migdałów oraz wykonają przekąski, w których będą one królować.

20191212 09:00 - 12:00(GMT+00:00)

budynek przedszkola MAŁY PODRÓŻNIK, wszystkie sale grupowe

ul. Balonowa 12, 02–635 Warszawa