Niepubliczne
Przedszkole
Mały Podróżnik
– Warszawa-Mokotów

/ Numer ewidencyjny placówki: 268 /
Zadzwoń! +48 539 989 542

listopad, 2023

28lis09:0012:00DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ CIASTA

szczegóły wydarzenia

Corocznie 26 listopada obchodzony jest Dzień Ciasta. Pierwszą celebrację tego wyjątkowego dnia odnotowano w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej , jednak Cake Day szybko zaczęto świętować na całym świecie a ciasta stały się popularnym deserem.

Z tej okazji 27 listopada zapraszamy Małych Podróżników na Dzień Specjalny – Dzień Ciasta.

Na temat historii ciasta jest wiele ciekawostek. Nie wszyscy wiedzą, że pierwsze placki z ziaren zbóż wypiekano już 5 tys. lat temu. Dziś ciasta kojarzą się nam ze słodkościami i choć najstarsze ślady miodu znaleziono w Grecji w 5500 lat temu, nie od razu dodawano go do pieczonych placków.
Inny wymiar smaku w XI wieku wypiekom nadał cukier ( bardzo drogi produkt z Arabii ) to wówczas w Salerno założono pierwszą znaną szkołę cukierniczą. Około XIII wieku zaczęto wytwarzać pierniki – głównie dzięki odkrytym (przywiezionym) przez Marco Polo przyprawom takim jak pieprz, cynamon, imbir i goździki.

Rozkwit słodyczy nastąpił 100 lat później, wówczas uzyskano jasne gatunki mąki, sprowadzono kakao, wanilię i ruszyła produkcja biszkoptów. We Francji wynaleziono pierwsze ciasto ptysiowe (parzone). Czterysta lat upłynęło nim zaczęto używać drożdży i proszku do pieczenia do wypieków pulchnych ciast, ciastek, herbatników.

O tym, że współczesne cukiernictwo jest wielką sztuką, a dorosły człowiek zjada średnio 12 kg słodyczy rocznie Mali Podróżnicy dowiedzą się w Dniu Specjalnym.

Jak będziemy świętować Dzień Ciasta?
Naszym zadaniem najlepszą formą uczczenia tego dnia jest własnoręcznie upieczone i zjedzone w dobrym towarzystwie ciasto.
Zatem każda grupa wybierze przepis i wykona zgodnie z recepturą ulubiony wypiek.

więcej

godzina

(Wtorek) 09:00 - 12:00

miejsce

NIEPUBLICZNE DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE MAŁY PODRÓŻNIK

Balonowa 12

organizator

Niepubliczne Dwujęzyczne Przedszkole Mały Podróżnik

Możliwość komentowania została wyłączona.

 • Mieliśmy szczęście z wyborem przedszkola. Mały Podróżnik okazał się być miejscem przyjaznym, gdzie dzieci chętnie chodzą i z którego nie chcą wychodzić.
  Tata Leny
 • Dziękujemy wszystkim nauczycielom za inspirujące zajęcia, wspaniałą naukę i zabawę, zrozumienie
  i gotowość pomocy w każdej sytuacji.
  Rodzice Jasia
 • Polecam to przedszkole tym dzieciom i rodzicom, którzy chcą kontynuować edukację w czołowych niepublicznych szkołach na Mokotowie, bowiem nauczanie odbywa się tam na najwyższym poziomie.
  Mama Krzysia
 • Polecamy Małego Podróżnika, tam pielęgnowano i rozwijano muzyczny talent naszej córki. Z małej sceny przedszkola trafiła na deski dużego teatru.
  Rodzice Gabrysi
 • Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą i doskonale nadzorują to wyjątkowe przedszkole, gdzie każde dziecko traktowane jest w sposób szczególny i indywidualny.
  Rodzice Mateusza
 • W Małym Podróżniku mój syn polubił język angielski. Nauka w formie zabawy szybko dała rezultaty i stała narzędziem do komunikacji.
  Rodzice Maxa
 • Mały Podróżnik doskonale przygotował moją córkę do podjęcia edukacji w szkole. Bez problemu przeszła wszystkie rozmowy kwalifikacyjne, teraz z radością kontynuuje naukę.
  Mama Hani
 • Chcielibyśmy z całego serca bardzo podziękować za wszystko co ofiarowaliście naszemu dziecku przez te kilka lat spędzonych w Małym Podróżniku. Jesteście wspaniałym zespołem!
  Rodzice Gabi
 • W Małym Podróżniku nasz syn bardzo chętnie spędzał czas. Po złych doświadczeniach w innym miejscu, byliśmy szczęśliwi, gdy całym sercem pokochał to przedszkole.
  Rodzice Konrada
 • Przedszkole Mały Podróżnik to miejsce, gdzie przyjazna atmosfera sprzyja rozwojowi dziecka. Wspaniali nauczyciele dostrzegli potrzeby naszego Małego Człowieka i rozwijali we właściwym kierunku.
  Rodzice Zosi
 • Wspaniałe przedszkole! Moje dzieci zawsze chętnie tu przychodziły. W miłym otoczeniu zdobyły nowe umiejętności i ogromną wiedzę o świecie. Jedzenie jest zdrowe i smaczne!
  Mama Henia, Tereski i Zyzia

 •  
 • X