DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ DRZEWA – WSZYSTKIE GRUPY

21kwi09:0013:00DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ DRZEWA – WSZYSTKIE GRUPY

Wszędzie wokół nas : w miastach, na wioskach, w górach, nad morzem rośnie wiele drzew o różnych kształtach, ubarwieniu i rozmiarach. Wszystkie jednak maja taką samą budowę – składają się z pnia, podtrzymujące konary i gałęzie, korzeni, wrośniętych głęboko w ziemię i korony złożonej z tysiąca zielonych liści. Wiele z drzew zmienia swój wygląd w zależności od pory roku. To właśnie Drzewo będzie bohaterem Dnia Specjalnego, na który zapraszamy wszystkie Przedszkolaki w piątek.

W tym dniu dowiecie się jak z małego nasionka kiełkuje nowa roślina, która staje się dorodnym drzewem. Sprawdzicie czy wszystkie drzewa mają taką samą budowę, czy ich owoce i kwiaty są zawsze jadalne. Usłyszycie wiele ciekawostek to tym jak drzewa oddychają, dlaczego chudną i nie lubią zwierząt oraz grzybów. Zaskoczy Was fakt, że mają babcie i dziadków, potrafią mówić i być odważne. Jesteśmy przekonani, że po tym dniu specjalnym każdy z Was innymi oczami spojrzy na drzewo przechodząc obok niego na spacerze.

20230404 09:00 - 13:00(GMT+00:00)