Niepubliczne
Przedszkole
Mały Podróżnik
– Warszawa-Mokotów

/ Numer ewidencyjny placówki: 268 /
Zadzwoń! +48 539 989 542

październik, 2022

26paź09:0012:00DZIEŃ SPECJALNY - DZIEŃ DYNI – WSZYSTKIE GRUPY

szczegóły wydarzenia

Dzień Dyni jest jednym z najzdrowszych świąt obchodzonych w Przedszkolu. Jesień to doskonały moment, aby zapoznać Dzieci z tym wartościowym warzywem. Jej zalet nie sposób wymienić. Jest bogata w witaminy i składniki odżywcze : A, B1, B2, C, PP oraz fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez beta-karoten. W kuchni doskonale sprawdza się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. Z uwagi na fakt, że jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, można ją posadzić nawet w przydomowym ogródku. Jesienią staje się piękną ozdobą domu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
W środę 26.10 zapraszamy wszystkich Małych Podróżników na DYNIOWY DZIEŃ SPECJALNY. Z tej okazji każda grupa weźmie udział w tematycznych warsztatach dydaktycznych, zabawach sensorycznych i eksperymentach. Pani Kasia pokaże Dzieciom najpopularniejsze dynie. Przedszkolaki porównają dyniowych reprezentantów – dynię piżmową, hokkaido, zwyczajną, muszkatołową (zielona) i makaronową. Nie tylko zobaczą jak wyglądają ale także sprawdzą jak smakują. W czasie warsztatów Przedszkolaki dowiedzą się czy wszystkie dynie są jadalne, czy ich fantazyjne kształty mają wpływ na smak, które są najbardziej popularne i do czego mogą być wykorzystane. W Dyniowym dniu nie zabraknie koła kulinarnego: Delfinki i Tygryski przygotują placki dyniowe, Mrówki dyniowe ciasto a Motylki i Biedronki ciasteczka dyniowe. Każde Dziecko będzie mogło też skosztować dyni pieczonej, gotowanej, wytrawnej pasty dyniowej, purée, dżemu.
Prosimy, by każdy chętny Mały Podróżnik przebrał się za Dynię lub w założył ubrania w jej barwach. Niech w środę króluje kolor pomarańczowy, kremowy, żółty i zielony.

więcej

godzina

(środa) 09:00 - 12:00

miejsce

NIEPUBLICZNE DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE MAŁY PODRÓŻNIK

Balonowa 12

organizator

Niepubliczne Dwujęzyczne Przedszkole Mały Podróżnik

Możliwość komentowania została wyłączona.

 • Mieliśmy szczęście z wyborem przedszkola. Mały Podróżnik okazał się być miejscem przyjaznym, gdzie dzieci chętnie chodzą i z którego nie chcą wychodzić.
  Tata Leny
 • Dziękujemy wszystkim nauczycielom za inspirujące zajęcia, wspaniałą naukę i zabawę, zrozumienie
  i gotowość pomocy w każdej sytuacji.
  Rodzice Jasia
 • Polecam to przedszkole tym dzieciom i rodzicom, którzy chcą kontynuować edukację w czołowych niepublicznych szkołach na Mokotowie, bowiem nauczanie odbywa się tam na najwyższym poziomie.
  Mama Krzysia
 • Polecamy Małego Podróżnika, tam pielęgnowano i rozwijano muzyczny talent naszej córki. Z małej sceny przedszkola trafiła na deski dużego teatru.
  Rodzice Gabrysi
 • Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą i doskonale nadzorują to wyjątkowe przedszkole, gdzie każde dziecko traktowane jest w sposób szczególny i indywidualny.
  Rodzice Mateusza
 • W Małym Podróżniku mój syn polubił język angielski. Nauka w formie zabawy szybko dała rezultaty i stała narzędziem do komunikacji.
  Rodzice Maxa
 • Mały Podróżnik doskonale przygotował moją córkę do podjęcia edukacji w szkole. Bez problemu przeszła wszystkie rozmowy kwalifikacyjne, teraz z radością kontynuuje naukę.
  Mama Hani
 • Chcielibyśmy z całego serca bardzo podziękować za wszystko co ofiarowaliście naszemu dziecku przez te kilka lat spędzonych w Małym Podróżniku. Jesteście wspaniałym zespołem!
  Rodzice Gabi
 • W Małym Podróżniku nasz syn bardzo chętnie spędzał czas. Po złych doświadczeniach w innym miejscu, byliśmy szczęśliwi, gdy całym sercem pokochał to przedszkole.
  Rodzice Konrada
 • Przedszkole Mały Podróżnik to miejsce, gdzie przyjazna atmosfera sprzyja rozwojowi dziecka. Wspaniali nauczyciele dostrzegli potrzeby naszego Małego Człowieka i rozwijali we właściwym kierunku.
  Rodzice Zosi
 • Wspaniałe przedszkole! Moje dzieci zawsze chętnie tu przychodziły. W miłym otoczeniu zdobyły nowe umiejętności i ogromną wiedzę o świecie. Jedzenie jest zdrowe i smaczne!
  Mama Henia, Tereski i Zyzia

 •  
 • X