DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ DYNI – WSZYSTKIE GRUPY

26paź09:0012:00DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ DYNI – WSZYSTKIE GRUPY

Dzień Dyni jest jednym z najzdrowszych świąt obchodzonych w Przedszkolu. Jesień to doskonały moment, aby zapoznać Dzieci z tym wartościowym warzywem. Jej zalet nie sposób wymienić. Jest bogata w witaminy i składniki odżywcze : A, B1, B2, C, PP oraz fosfor, żelazo, wapń, potas i magnez beta-karoten. W kuchni doskonale sprawdza się zarówno w postaci wytrawnej, jak i deserowej. Z uwagi na fakt, że jest niezwykle wdzięczna i łatwa w uprawie, można ją posadzić nawet w przydomowym ogródku. Jesienią staje się piękną ozdobą domu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.
W środę 26.10 zapraszamy wszystkich Małych Podróżników na DYNIOWY DZIEŃ SPECJALNY. Z tej okazji każda grupa weźmie udział w tematycznych warsztatach dydaktycznych, zabawach sensorycznych i eksperymentach. Pani Kasia pokaże Dzieciom najpopularniejsze dynie. Przedszkolaki porównają dyniowych reprezentantów – dynię piżmową, hokkaido, zwyczajną, muszkatołową (zielona) i makaronową. Nie tylko zobaczą jak wyglądają ale także sprawdzą jak smakują. W czasie warsztatów Przedszkolaki dowiedzą się czy wszystkie dynie są jadalne, czy ich fantazyjne kształty mają wpływ na smak, które są najbardziej popularne i do czego mogą być wykorzystane. W Dyniowym dniu nie zabraknie koła kulinarnego: Delfinki i Tygryski przygotują placki dyniowe, Mrówki dyniowe ciasto a Motylki i Biedronki ciasteczka dyniowe. Każde Dziecko będzie mogło też skosztować dyni pieczonej, gotowanej, wytrawnej pasty dyniowej, purée, dżemu.
Prosimy, by każdy chętny Mały Podróżnik przebrał się za Dynię lub w założył ubrania w jej barwach. Niech w środę króluje kolor pomarańczowy, kremowy, żółty i zielony.

20221010 09:00 - 12:00(GMT+00:00)