DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ MOZARTA – WSZYSTKIE GRUPY

24paź11:0012:00DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ MOZARTA – WSZYSTKIE GRUPY

Drogie Przedszkolaki przed Wami kolejny Dzień Specjalny – Dzień Wolfganga Amadeusza Mozarta. W tym dniu poznacie życie jednego z najwybitniejszych kompozytorów Europy. Będą ciekawostki z jego dzieciństwa, podróży, twórczości. Usłyszycie o jego kompozycjach, koncertach, operach – sukcesach i klęskach. Dowiecie się dlaczego był geniuszem, kto był jego największym autorytetem, na czyich kolanach zagrał koncert przed królową Wielkiej Brytanii, jakie było jego największe osiągnięcie i dlaczego talentem przewyższał doświadczonych kompozytorów. Przekonacie się, że choć nie ominęły go problemy udało mu się stworzyć ponad 600 utworów.
Pierwszy utwór skomponował w wieku 5 lat, pierwszą symfonię w wieku 8 a pierwszą operę napisał mając zaledwie 12 lat. W dzień Mozarta zaprosimy Was także do sali świetlicowej na mini prelekcję i koncert. Prosimy, by Dzieci 24 były ubrane wygodnie ale elegancko.

20231010 11:00 - 12:00(GMT+00:00)