DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ OWSIANKI – WSZYSTKIE GRUPY

16paź10:0012:00DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ OWSIANKI – WSZYSTKIE GRUPY

Owsianka prócz pozytywnego wpływu na nasz organizm ma bardzo praktyczną zaletę – jest szybka i bardzo łatwa w przygotowaniu. O poranku nie trzeba tracić cennych minut na jej zrobienie – można przygotować nocną owsiankę dzień wcześniej. Wystarczy do pojemnika wrzucić płatki owsiane, ulubione dodatki i… zalać ciepłym mlekiem, napojem roślinnym lub wodą!
Owsianka ma jeszcze jeden walor, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – rozgrzewa, wprawia w dobre samopoczucie i poprawia humor.
Nie ma dwóch takich samych owsianek, każdego dnia można zjeść inną owsiankę. To nieograniczone pole dla wyobraźni i szukania nowych smaków! Owsianki słodkie, wytrawne, ze świeżymi owocami, suszonymi lub liofilizowanymi, z marchewką i orzechami, z suszonymi pomidorami i ziołami, z fasolą i prażoną cebulką, leśnymi grzybami lub pieczarkami, z musem dyniowym, startym jabłkiem i cynamonem, czekoladą , mrożonymi owocami, kokosem , nasionami chia … sposobów na owsiankę można wymieniać bez końca!
W dniu specjalnym zapraszamy Małych Podróżników na Dzień Owsianki. Na warsztatach przekonacie się jak szerokie zastosowanie w kuchni i kosmetyce maja płatki owsiane. Jak idealnie wpływają na zdrowie, jakie mają właściwości odżywcze, dlaczego zapewniają odpowiednią dawkę energii i dają uczucie sytości i potrzeby podjadania przed kolejnym posiłkiem.
Każda grupa zrobi swoją wariację owsiankową – wśród pomysłów do wykorzystania są domowe batoniki lub ciastka, placki, zapiekanki, chleb lub inna pełnowartościowa przekąska.

20231010 10:00 - 12:00(GMT+00:00)