DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ SERA – WSZYSTKIE GRUPY

04gru09:0012:30DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ SERA – WSZYSTKIE GRUPY

Z okazji Dnia Miłośników Sera przed nami kolejny Dzień Specjalny. Tego dnia w Przedszkolu dominującym kolorem będzie biały i żółty ( zachęcamy, by chętne Dzieci były ubrane w kolorze sera ) . Podczas zajęć w kąciku kulinarnym Mali Podróżnicy wytężą swój zmysł smaku, by móc rozpoznać różne rodzaje sera ( roślinne – wegańskie, krowie, kozie itd. ) Przedszkolaki poznają sposoby produkcji sera i obejrzą film z przepisem na domowy twaróg, wymienią potrawy, które mogą być z niego zrobione. Dodatkowo dowiedzą się jakie walory zdrowotne dla organizmu ma spożywanie sera. Na zakończenie każda grupa przygotuje potrawę, której głównym składnikiem będzie ser. Mrówki i Sówki upieką kruche ciasteczka z żółtego sera, Papużki bułeczki serowe na słodko a Tygryski zrobią serową pastę kanapkową. To będzie wyjątkowo serowy dzień.

20231212 09:00 - 12:30(GMT+00:00)