DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ ZEGARA – WSZYSTKIE GRUPY

29sty09:3012:00DZIEŃ SPECJALNY – DZIEŃ ZEGARA – WSZYSTKIE GRUPY

Już w najbliższy poniedziałek 29.01 zapraszamy Małych Podróżników na Dzień Specjalny – Dzień Zegara. Dzieci w wieku przedszkolnym rozumieją następstwo dni i nocy, zmiany pór roku, dni, miesięcy i tygodni. W Dniu Zegara p. Sylwia przekaże Przedszkolakom podstawową wiedzę na temat historii, budowy zegara, różnorodności zegarów oraz ich zastosowania. Opowie o sposobach odmierzania czasu i nauczy starsze grupy odczytywania z cyferblatu godziny. Wspólnie z Dziećmi poszuka odpowiedzi na pytanie „ po co jest czas ?, czy warto jest być punktualnym ?, kto wynalazł mechanizm zegara i dlaczego zegarki należy serwisować ? Nie zabraknie także ciekawostek ze świata technologii i sztuki. Na koniec każda grupa wykona tematyczne karty pracy. Mamy nadzieję, że Dzień Zegara zachęci naszych Podróżników do udziału w Zegarowym Home Projekcie.

20240101 09:30 - 12:00(GMT+00:00)