DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA - WSZYSTKIE GRUPY

18mar09:3013:00DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA - WSZYSTKIE GRUPY

W poniedziałek, 18 marca w naszym Przedszkolu obchodzić będziemy Dzień Świętego Patryka – irlandzkie święto narodowe.  Obowiązujący kolor tego dnia to zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę. Organizatorką tego wydarzenia jest p. Sylwia ( lektor języka angielskiego ), która na  swoich zajęciach zapozna Dzieci z  legendę o św. Patryku – patronie Irlandii, zwyczajach i symbolach związanych z tym świętem. Mali Podróżnicy dowiedzą się jak wygląda flaga tego kraju, poznają małego skrzata Leprechauna, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy. Podczas wspólnej zabawy językowej wzbogacą swoje słownictwo o nowe wyrazy i będą się świetne bawić przy dźwiękach irlandzkiej muzyki. Na zakończenie wszyscy poszukają mapy skarbu … i poszukają czekoladowego złota. Prosimy, by w tym dniu Mali Podróżnicy, byli ubrani na zielono.

20240303 09:30 - 13:00(GMT+00:00)