17kwi(kwi 17)09:0021(kwi 21)15:00EKOSYSTEM LAS – SIÓDMY Z DZIESIĘCU TYGODNI DYDAKTYCZNYCH Z CYKLU „ POZNAJEMY EKOSYSTEMY ”- WSZYSTKIE GRUPY

Drodzy Mali Podróżnicy przed Wami kolejny tydzień dydaktyczny z cyklu „ Poznajemy Ekosystemy ”. Ekosystem, który chcemy Wam przedstawić to las.
Choć temat jest znany, mamy nadzieję pokazać Wam go w zaskakujący sposób. Nie tylko porozmawiamy o lesie, jego budowie, mieszkańcach, o tym do kogo należy, jak się w nim zachować i dlaczego jest tak ważny. Ale także w podczas leśnych opowieści dowiecie się czy lasy mają piętra, czy potrafią wywołać deszcz lub oczyścić wodę, jacy są jego leśni rekordziści. Posłuchacie wielu ciekawostek, zastanowicie się czy można policzyć wszystkie zwierzęta, które w lesie mieszkają, ile jest saren, dzików, żbików, jeleni i czy wilk jest zawsze groźny. Kiedy będziemy omawiać roślinność, zauważycie jak niewiele w nim kwiatów a dużo krzewów. Obejrzycie filmy przyrodnicze i wykonacie leśne prace plastyczne.

20230404 09:00 - 20230404 15:00(GMT+00:00)