DZIEŃ CUKINII – DZIEŃ SPECJALNY – WSZYSTKIE GRUPY

11paź09:0012:00DZIEŃ CUKINII – DZIEŃ SPECJALNY – WSZYSTKIE GRUPY

Drodzy Rodzice,
Pragnąc kształtować prawidłowe zwyczaje żywieniowe naszych podopiecznych – do zdrowej zbilansowanej diety, tematycznych kółek kulinarnych naszą tradycją stał się cykl zajęć i zabaw dydaktycznych – pt. DNI SPECJALNE – NAUKA ZDROWEGO ŻYWIENIA PRZEZ ZABAWĘ.
W piątek czeka nas kolejny Dzień specjalny – Dzień Cukinii. Proponujemy, by tego dnia wszystkie dzieci ubrane były w kolory zielone .
Celem tego dnia jest promowanie spożywania daru natury jakim jest cukinia. W grupach cukinia królować będzie we wszystkich aktywnościach : będą zabawy ruchowe ze śpiewem-urodziny cukinii, zabawa zręcznościowa – na polu cukiniowym ( np. w rękawicach kucharskich dla utrudnienia), chętni będą tworzyć królową cukinię-kukiełkę. Na warsztatach tematycznym poznamy kulinarną odsłonę tego warzywa, jego wartości odżywcze i walory zdrowotne. Zaprosimy wszystkich na degustację surowej, gotowanej i pieczonej cukinii a na obiad zjemy zupę z cukinii i placki cukiniowe.
To będzie wspaniały dzień – wyjątkowy, zdrowy, witaminowy i cukiniowy.

20191010 09:00 - 12:00(GMT+00:00)

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE DWUJĘZYCZNE

ul. Balonowa 12, 02–635 Warszawa