JESIEŃ W SADZIE I OGRODZIE – WSZYSTKIE GRUPY

02paź(paź 2)09:0006(paź 6)17:00JESIEŃ W SADZIE I OGRODZIE – WSZYSTKIE GRUPY

„ Już na drzewach w sadzie
i grządkach w ogrodzie
dojrzały przysmaki,
które jemy co dzień … ”

Drodzy Mali Podróżnicy w przyszłym tygodniu realizować będziecie temat „ Jesień w sadzie i ogrodzie ”.
Na zajęciach poznacie ciekawostki przyrodnicze o jesiennych drzewach – dlaczego gubią liście, jak komunikują się między sobą , jak bronioną się przed intruzami ( owadami) . Posegregujecie
owoce sezonowe, krajowe i egzotyczne i opiszecie ich charakterystyczne elementy wyglądu. Degustację połączycie z treściami z zakresu budowy drzew owocowych, przekrojem warzyw i owoców. Utrwalicie nazwy darów jesieni w czasie zabaw badawczych. Nie zabraknie także edukacji zdrowotnej, wspólnie poszukacie odpowiedzi na pytania dlaczego warto jeść owoce ? znajdziecie im odpowiednie miejsce na piramidzie zdrowia, porozmawiacie o witaminach i minerałach. W sadzie poszukacie miłośników owoców wśród ptaków i innych zwierzaków.
Po koniec tygodnia weźmiecie udział w kole kulinarnym, chętne grupy w kącikach tematycznych utworzą spiżarnię pełną przetworów.
Przy okazji każda grupa w ramach warsztatów przygotuje potrawę, w której królować będą jesienne owoce lub warzywa.

20231010 09:00 - 20231010 17:00(GMT+00:00)