KOŁO BADAWCZE – JAK ROZCHODZĄ SIĘ DŹWIĘKI – WSZYSTKIE GRUPY

07lut(lut 7)09:0009(lut 9)15:00KOŁO BADAWCZE – JAK ROZCHODZĄ SIĘ DŹWIĘKI – WSZYSTKIE GRUPY

Czy można usłyszeć ciszę ?, kiedy dźwięki są wszędzie. Wystarczy, że się poruszymy a powstanie dźwięk. Dźwięk to powietrze i ruch, gdy rzucimy kamieniem w wodę, wypuścimy powietrze, zagwiżdżemy, wprawimy w drgania linijkę, dmuchniemy w liść.
W czasie koła badawczego poszukamy odpowiedzi na pytania dlaczego uszy potrafią słuchać, co się dzieje, gdy pogłaśniamy dźwięki, skąd one dochodzą, jak odczuwamy tony wysokie i niskie, jak kształtuje się głos. Porozmawiamy czym jest tempo, rytm, długość dźwięku.
W czasie zabaw badawczych chętne grupy będą mogły stworzyć swoje własne instrumenty np. grającą drabinkę, grzechotkę z balonu, marakas z papieru, melodyjny wiatraczek, mirliton z grzebienia lub harfę z pudełka.

20230202 09:00 - 20230202 15:00(GMT+00:00)