KOŁO BADAWCZE – ZABAWY Z LODEM – WSZYSTKIE GRUPY

15lut09:0015:00KOŁO BADAWCZE – ZABAWY Z LODEM – WSZYSTKIE GRUPY

W czasie zabaw badawczych Przedszkolaki sprawdzą ciężkość, wody oleju i lekkość lodu, wydobędą ukryte w lodzie skarby, obejrzą cykl filmów edukacyjnych – przedstawiających eksperymenty z suchym lodem. Mali Podróżnicy zobaczą np. jak powstają pęcherzyki napięcia powierzchniowego, z czego wykonać gazowany sok, co oznacza kąpiel w chmurze, czy sztućce potrafią wydawać dźwięki, czym jest bąbelkowa tęcza i magicznie znikające jajko.

Tym, którym starczy badawczego zapału zaproponujemy zabawy z lodem, inspirując się doświadczeniami ze strony http://dzieciecafizyka.pl/eksperymenty/lod-z-wody/.
Zaczniemy od tego roztapia lodu, następnie wykonamy kilka doświadczeń, by sprawdzić czy można zmienić kształt lodu lub czy woda może przyjąć kształt naczynia, w którym się mrozi.
Przeprowadzimy debatę wśród Dzieci jak najszybciej pozbyć się dużej ilości zalegającego śniegu. Ustalimy jakie produkty mogą przyśpieszyć jego topnienie a do eksperymentu wykorzystamy cukier, mąkę i sól. Ostatnim doświadczeniem zweryfikujemy tezę czy zamrożona woda będzie zajmowała tyle samo objętości co woda w postaci płynnej.

20230202 09:00 - 15:00(GMT+00:00)