Niepubliczne
Przedszkole
Mały Podróżnik
– Warszawa-Mokotów

/ Numer ewidencyjny placówki: 268 /
Zadzwoń! +48 539 989 542

wrzesień, 2023

26wrz(wrz 26)09:3029(wrz 29)14:00KOŁO KULINARNE – DUŃSKIE SAŁATKI I WYPIEKI Z CIASTA DROŻDŻOWEGO - WSZYSTKIE GRUPY

szczegóły wydarzenia

Kuchnia duńska jest jedną z tych, która dotychczas nie była szeroko rozpoznawalna. W ostatnich latach potrawy duńskie przeżywają jednak swój renesans i choć nie są tak popularne jak włoska pizza czy japońskie sushi to są zachwalane i nagradzane w całym kulinarnym świecie.
W Danii bardzo dużą uwagę przykłada się do godzin spożywania posiłków. Oprócz tradycyjnego śniadania, jest czas na po śniadaniowy deser oraz frokost, czyli tzw. podobiadek. Między godziną 14.00 a 15.00 Duńczycy jedzą słodkie przekąski a główne ciepłe danie najczęściej jednogarnkowe serwowane jest przed wieczorem. W duńskim menu znajdują się różnego rodzaju mięsa (wieprzowina, wołowina, drób), ryby (przede wszystkim śledzie podawane na wiele sposobów), ziemniaki praktycznie pod każdą postacią, zawiesiste sosy, sery (wędzone, pleśniowe, topione), pieczywo oraz warzywa często w zalewie octowej : brokuły, szparagi, pomidory, ogórki. To co nas może zaskoczyć to fakt, że Duńczycy w ogóle nie robią i nie lubią kiszonek. Cenią potrawy, które przygotowuje się szybko, dlatego w ich menu praktycznie nie znajdziemy zup.
Podczas tygodnia duńskiego Mali Podróżnicy poznają tradycyjne potrawy : Smørrebrød – narodowe kanapki, Flæskesteg – pieczeń faszerowaną słodkim lub wytrawnym nadzieniem, Frikadelle – mini kotleciki, Ris 'a l’amande – migdałowy deser a na kółku kulinarnym przygotują wybrane przez siebie przysmaki. Wśród pomysłów znajdą się ciasteczka ( ulubiony deser Duńczyków ), kanapki lub sałatki.

więcej

godzina

26 (Wtorek) 09:30 - 29 (Piątek) 14:00

miejsce

NIEPUBLICZNE DWUJĘZYCZNE PRZEDSZKOLE MAŁY PODRÓŻNIK

Balonowa 12

organizator

Niepubliczne Dwujęzyczne Przedszkole Mały Podróżnik

Możliwość komentowania została wyłączona.

 • Mieliśmy szczęście z wyborem przedszkola. Mały Podróżnik okazał się być miejscem przyjaznym, gdzie dzieci chętnie chodzą i z którego nie chcą wychodzić.
  Tata Leny
 • Dziękujemy wszystkim nauczycielom za inspirujące zajęcia, wspaniałą naukę i zabawę, zrozumienie
  i gotowość pomocy w każdej sytuacji.
  Rodzice Jasia
 • Polecam to przedszkole tym dzieciom i rodzicom, którzy chcą kontynuować edukację w czołowych niepublicznych szkołach na Mokotowie, bowiem nauczanie odbywa się tam na najwyższym poziomie.
  Mama Krzysia
 • Polecamy Małego Podróżnika, tam pielęgnowano i rozwijano muzyczny talent naszej córki. Z małej sceny przedszkola trafiła na deski dużego teatru.
  Rodzice Gabrysi
 • Dziękujemy wszystkim, którzy tworzą i doskonale nadzorują to wyjątkowe przedszkole, gdzie każde dziecko traktowane jest w sposób szczególny i indywidualny.
  Rodzice Mateusza
 • W Małym Podróżniku mój syn polubił język angielski. Nauka w formie zabawy szybko dała rezultaty i stała narzędziem do komunikacji.
  Rodzice Maxa
 • Mały Podróżnik doskonale przygotował moją córkę do podjęcia edukacji w szkole. Bez problemu przeszła wszystkie rozmowy kwalifikacyjne, teraz z radością kontynuuje naukę.
  Mama Hani
 • Chcielibyśmy z całego serca bardzo podziękować za wszystko co ofiarowaliście naszemu dziecku przez te kilka lat spędzonych w Małym Podróżniku. Jesteście wspaniałym zespołem!
  Rodzice Gabi
 • W Małym Podróżniku nasz syn bardzo chętnie spędzał czas. Po złych doświadczeniach w innym miejscu, byliśmy szczęśliwi, gdy całym sercem pokochał to przedszkole.
  Rodzice Konrada
 • Przedszkole Mały Podróżnik to miejsce, gdzie przyjazna atmosfera sprzyja rozwojowi dziecka. Wspaniali nauczyciele dostrzegli potrzeby naszego Małego Człowieka i rozwijali we właściwym kierunku.
  Rodzice Zosi
 • Wspaniałe przedszkole! Moje dzieci zawsze chętnie tu przychodziły. W miłym otoczeniu zdobyły nowe umiejętności i ogromną wiedzę o świecie. Jedzenie jest zdrowe i smaczne!
  Mama Henia, Tereski i Zyzia

 •  
 • X