KOŁO KULINARNE – SMAKI Z SADU – WSZYSTKIE GRUPY

05cze(cze 5)09:0009(cze 9)15:00KOŁO KULINARNE – SMAKI Z SADU – WSZYSTKIE GRUPY

Rodzicom często sad kojarzy się z dzieciństwem, z beztroskimi wakacjami na wsi. Z zapachem malin i kwitnącej lipy. Ze zrywaniem owoców prosto z drzew, ze spacerami niewidzialnymi alejkami. Każdy choć raz był w starym sadzie, do którego przechodziło się przez drewnianą furtką zamykaną na haczyk. A w sadzie jabłonie, śliwy, wiśnie, czereśnie, kilka krzaków agrestu i porzeczkowych, czerwonych najwięcej, kilka białych i najmniej czarnych ( prawie nikt ich nie lubił ). Pod płotem posadzone maliny, dwa rządki truskawek i omijany przez Dzieci rabarbar. Najbardziej owoce smakowały prosto z drzewa, nikt się nie przejmował jak mama krzyknęła „nie jedz – trzeba umyć – muchy po nich chodziły ”. Może przy okazji kolejnego koła kulinarnego uda się nam odtworzyć smaki prosto z sadu. Pokazać różnorodność deserów z sezonowych owoców. Kto wie, może pachnące przysmaki staną się inspiracją, by w czasie wakacyjnych podróży odwiedzić stary i piękny owocowy ogród.

20230606 09:00 - 20230606 15:00(GMT+00:00)