KOŁO KULINARNE – ULUBIONE DESERY KOMPOZYTORÓW – WSZYSTKIE GRUPY

07lut(lut 7)09:0009(lut 9)15:15KOŁO KULINARNE – ULUBIONE DESERY KOMPOZYTORÓW – WSZYSTKIE GRUPY

Wszyscy lubimy słodkości. Lubili je także wybitni kompozytorzy.
Mozart zakochał się w Salzburg czyli deserze o niesamowitym smaku i wyglądzie. Sufletu z ubitych białek z cukrem zapiekanego z wanilią, podawanego na ciepło z mleczno -cytrynową bezą Amadeusz nigdy nie odmawiał.
Wśród specjałów, którymi delektował się Chopin była przede wszystkim czekolada. Ulubionym deserem kompozytora był czekoladowy placek z duszonymi wiśniami i bitą śmietaną.
Zaś Krzysztof Penderecki delektował się ciastem bez pieczenia – czyli tortem Fedora. Wersji Fedory jest mnóstwo, każda z nich jest mocno czekoladowym deserem przekładanym andrutami.

W ramach koła kulinarnego każda grupa w przyszłym tygodniu przygotowuje smakołyki inspirowane smakami wielkich artystów, niektóre z nich będą mieli okazję spróbować na spotkaniach z okazji swojego święta Babcie i Dziadkowie .

20230202 09:00 - 20230202 15:15(GMT+00:00)