NASZE CIAŁO – GRUPY TYGRYSKÓW, DELFINKÓW, MRÓWEK I SÓWEK

13lis(lis 13)09:0020(lis 20)18:00NASZE CIAŁO – GRUPY TYGRYSKÓW, DELFINKÓW, MRÓWEK I SÓWEK

Ludzkie ciało jest żyjącą, niezwykłą maszyną o niewiarygodnie złożonej budowie.
O tym jak intersujący jest temat „ Nasze ciało ” Mali Podróżnicy przekonają się już w najbliższym tygodniu. Przedszkolaki poszukają odpowiedzi na wiele nurtujących pytań : jakie tajemnice skrywa mózg, czy oko jest oknem na świat, co jest ważniejsze smak, węch czy słuch, jak dbać o zdrowie, co to znaczy regenerujący sen, czy odpoczynek może być sztuką , jak ochronić organizm przed chorobami i czy jedzenie potrafi leczyć.
Porozmawiają także o sprawnym ciele – bo bez kondycji ani rusz – właściwej postawie, która ma wpływ nie tylko na zgrabny sposób poruszania się ale także piękne pismo. Dzieci dowiedzą się, że serce to największy mięsień, a płuca porównać można do gąbki. „ Nasze ciało ” to także historia o marzeniach, talentach i uzdolnieniach.
Wszyscy w Małym Podróżniku dobrze wiedzą, że ćwiczenie czyni mistrza a w zdrowym ciele zdrowy duch.

20231111 09:00 - 20231111 18:00(GMT+00:00)