„ODWIEDZAMY OJCZYZNĘ LEGO ” PIERWSZY Z DZIESIĘCIU TEMATÓW PLANU ROCZNEGO – MAŁY PODRÓŻNIK W WYPRAWACH PO EUROPIE – W ZAKRESIE EDUKACJI PRZYRODNICZO-SPOŁECZNO – KULTUROWEJ – DANIA – WSZYSTKIE GRUPY

W następnym tygodniu zgodnie z realizacją planu rocznego rozpoczynamy cykl tygodniowych tematów ’ Mały Podróżnik w wyprawach po Europie ”. Pierwszym krajem jaki zaproponujemy naszym Przedszkolakom będzie Dania – ojczyzna klocków Lego . W ramach tematu starsze grupy odwiedzą niepowtarzalne zakątki Kopenhagi. Omówią ciekawe zabytki i miejsca, które warto odwiedzić w czasie podróży do stolicy : zoo, ogrody Tivoli. Przyrodniczo odkryją terytoria należące do państwa czyli wyspy Owcze oraz Grenlandię, porozmawiają o lasach i ich mieszkańcach, poznają jelenia szlachetnego największego leśnego rogacza i endemicznego pająka widłaka szczękowego. Wszystkie Dzieci przeniosą się do świata bajek Andersena, Wikingów i budowli klocków Lego.
Grupy porozmawiają o kuchni duńskiej i tradycyjnych potrawach – wezmą udział w kole kulinarnym i przygotują duńskie przysmaki. Nie zabraknie także ciekawostek językowych, gdyż Duńczycy mają bardzo precyzyjne określenia np. na dziadków i babcie. Zamiast zwykłego „babcia” powiedzą dosłownie „mama mamy” mormor lub „mama taty” farmor . Z kolei „dziadek” to „tata mamy” morfar lub „tata taty” farfar. To będzie bardzo interesujący tydzień.

20230909 09:00 - 20230909 17:00(GMT+00:00)