Ogródek w przedszkolu to nie tylko grządki – to laboratorium odkrywców. Przedszkolaki dostają fascynującą lekcję przyrody „na żywo”. Obserwują, jak z mikroskopijnego nasionka, dzięki ich opiece, rodzi się chrupiąca rzodkiewka lub pachnący pomidor. To właśnie wtedy rodzi się poczucie sprawstwa, a realny efekt pracy buduje pewność sobie. I dlatego pewnego słonecznego dnia w naszym ogrodzie wydarzyło się coś niezwykłego – każda grupa otrzymała pod opiekę drewnianą skrzynię, będącą bramą do świata doświadczeń. Z wielkim przejęciem Mali Podróżnicy powierzyli ziemi ukryte moce: nasionka chrupiących warzyw, sadzonki słodkich owoców i cebulki barwnych kwiatów.
Teraz, z konewkami w dłoniach, maluchy cierpliwie czekają na dary natury. W naszych skrzyniach rośnie nie tylko szczypiorek czy truskawki, ale przede wszystkim dziecięca troska, współpraca, duma i wielka radość do świata, o który wspólnie będziemy dbać.