POMAGAMY ZWIERZAKOM Z WARSZAWSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO

03paź(paź 3)10:0016(paź 16)15:00POMAGAMY ZWIERZAKOM Z WARSZAWSKIEGO OGRODU ZOOLOGICZNEGO

Drodzy Rodzice, Warszawskie ZOO jak co roku prowadzi zbiórkę żołędzi i orzechów dla zwierząt. Taką akcję stołeczną ZOO prowadzi każdej jesieni od ponad 40 lat. Zbierane są żołędzie i orzechy włoskie oraz orzechy laskowe. Kasztany nie są przyjmowane. Co roku akcja trwa tak długo, aż ZOO uzyska ilość zapewniającą zapasy na całą zimę. A nie jest tego wcale mało – ok. tony żołędzi i drugiej orzechów! Orzechy są przysmakiem papug i małp, szczególnie pawianów i szympansów. Żołędzie jedzą niemal wszystkie kopytne: lubią je żubry i bizony, ale podjadają też antylopy, jelenie , daniele, a nawet żyrafy. Niedźwiedzie nie pogardzą ani żołędziami ani orzechami. Część zbiorów trafia do Ptasiego Azylu, gdzie są leczone i rehabilitowane krajowe ptaki. Zbiórka kończy 16.10.2018 r. albo wcześniej – po uzbieraniu 1000 kg żołędzi oraz 1000 kg orzechów włoskich i laskowych.

Zbierane żołędzie i kasztany prosimy dostarczać do sekretariatu przedszkola. Bardzo dziękujemy w imieniu Zwierzaków 🙂

20181010 10:00 - 20181010 15:00(GMT+00:00)

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE DWUJĘZYCZNE

ul. Balonowa 12, 02–635 Warszawa