ŚLADAMI POLSKICH LEGEND – GRUPA MRÓWEK I SÓWEK

06maj(maj 6)09:0010(maj 10)17:00ŚLADAMI POLSKICH LEGEND – GRUPA MRÓWEK I SÓWEK

Drodzy Rodzice, w kolejnym tygodniu dwie najstarsze grupy realizować będą temat „ Śladami Polskich legend  ”. W Polsce swoje własne legendy ma każdy region kraju. Mamy więc legendy małopolskie, z których najsłynniejsze są te o Smoku Wawelskim, królu Kraku, Lajkoniku, mamy warszawskie – o Warsie i Sawie, Syrence, Bazyliszku, Złotej Kaczce, dolnośląskie o Liczyrzepie, kujawskie o Piaście Kołodzieju, góralskie o śpiących Rycerzach, świętokrzyskie o czarownicach      z Łysej Góry, czy o Dębie Bartku.      Słynne są również wielkopolskie opowieści o Rogalach świętomarcińskich, królu Kruków, ale najbardziej chyba znana jest Legenda o Lechu, Czechu i Rusie, opisująca początki państwa polskiego. Z kolei za najstarszą polską legendę uchodzi opowieść o Popielu, którego zjadły myszy, zawarta  w pierwszej księdze Kroniki Galla Anonima (powstała w latach 1113-1116).  Opowieści te, choć nie zawsze pisane zrozumiałym językiem, bywają fascynujące, więc w kolejnym tygodniu tj. 6.05 – 10.05 dwie najstarsze grupy poznają te najbardziej znane.

W ramach podsumowania zajęć Przedszkolaki wyruszą na wycieczkę na Stare Miasto – śladami legend, a przewodnikiem w tym wydarzeniu będzie nasz native speaker p. Gianluca Cafagna z zamiłowania znawca historii polskich miast. W czasie realizacji tematu Sówki i Mrówki wykonają legendarne karty grafomotoryczne i prace plastyczne.

Zachęcamy Państwa do śledzenia naszych dydaktycznych wydarzeń na Facebook i Instagram – mile widziane wszystkie polubienia.

20240505 09:00 - 20240505 17:00(GMT+00:00)