TŁUSTY CZWARTEK – MINI TEATRZYK I SŁODKI POCZĘSTUNEK – WSZYSTKIE GRUPY

24lut12:3015:30TŁUSTY CZWARTEK – MINI TEATRZYK I SŁODKI POCZĘSTUNEK – WSZYSTKIE GRUPY

” Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – zgodnie ze staropolskim przysłowiem, nasze czwartkowe popołudnie pełne będzie smakowitych, słodkich przysmaków.
W czwartek w Małym Podróżniku obchodzić będziemy najsłodszy dzień w roku czyli Tłusty Czwartek. Dzieci w tym dniu poznają tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Obejrzą również mini przedstawienie pt. „Pączki i faworki u babci Honorki”. Oczywiście nie zabraknie słodkiego poczęstunku. Zgodnie tradycją odbędą się grupowe zawody na zjedzenie pączka bez oblizywania ust. Na koniec Dzieci wezmą udział w MIEDZYGRUPOWYM KONKURSIE PLASTYCZNO – TECHNICZNYM PT. „PĄCZUŚ ”. Każda grupa przygotuje tradycyjny wypiek wybraną techniką plastyczną, wśród pomysłów znajdą się te wykonane z plasteliny, masy papierowej lub masy solnej. Nie możemy się doczekać … już odliczamy.

20220202 12:30 - 15:30(GMT+00:00)