TŁUSTY CZWARTEK – WSZYSTKIE GRUPY

08lut07:3018:00TŁUSTY CZWARTEK – WSZYSTKIE GRUPY

Był sobie mały, tłuściutki pączek.
Był okrąglutki i nie miał rączek.
Z wierzchu miał piękną, chrupiącą skórkę,
a w środku dziurkę na konfiturkę!

” Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – zgodnie ze staropolskim przysłowiem, nasze czwartkowe popołudnie pełne będzie smakowitych, słodkich przysmaków.
W czwartek w Małym Podróżniku obchodzić będziemy najsłodszy dzień w roku czyli Tłusty Czwartek. Dzieci w tym dniu poznają tradycje i obrzędy związane z tym świętem. Posłuchają opowieści pt. „Pączki i faworki u babci Honorki”. Oczywiście nie zabraknie słodkiego poczęstunku. Zgodnie tradycją odbędą się grupowe zawody na zjedzenie pączka bez oblizywania ust. Chętne grupy przygotują wyjątkową pracę plastyczną. Jej bohaterem będzie tradycyjny wypiek wykonany dowolną techniką, może wśród pomysłów znajdą się te wykonane z plasteliny, masy papierowej lub masy solnej. Nie możemy się doczekać … już odliczamy.

20240202 07:30 - 18:00(GMT+00:00)