21lut(lut 21)10:0025(lut 25)15:00WIELKOPOLSKA – PIĄTY Z DZIESIĘCU TYGODNI DYDAKTYCZNYCH Z CYKLU „ZWIEDZAMY POLSKĘ WZDŁUŻ I WSZERZ”- WSZYSTKIE GRUPY

Drodzy Rodzice, w tym tygodniu zgodnie z realizacją planu rocznego będziemy kontynuować cykl tygodniowych tematów „ Poznajemy Polskę wzdłuż i wszerz ”. Piątym regionem jaki zaproponujemy Małym Podróżnikiem będzie Wielkopolska. W ramach tematu Przedszkolaki odwiedzą niepowtarzalne miejsca. Wśród ciekawostek architektury znajdą się: Gniezno pierwsza stolica Polski oraz Biskupin a także Poznań zwany stolicą Wielkopolski. Zajęcia archeologiczne poszerzą słownik Małych Podróżników o nowe pojęcia tj. osada, wykopaliska. Przyrodniczo odkryjemy Wielkopolski Park Etnograficzny, poznawczo – ostatnią czynną parowozownię w Wolsztynie, historycznie Zamek w Kórniku. Nie zabraknie również wiatraków – wpisanych w krajobraz Wielkopolski- którym poświęcimy kolejny Dzień specjalny czyli Dzień Wiatraka. Najmłodsze grupy Delfinki i Mróweczki odwiedzą największą w Polsce Słoniarnię w nowym, poznańskim ZOO. Wspólnie z Wychowawcami poszukają sztucznego jeziora w środku wielkiego miasta. Słodkie kółko kulinarne przybliży im tradycje wypieków rogali Marcińskich. Mamy nadzieję, że i tym razem nasze zajęcia staną się inspiracją do odkrycia piękna naszego kraju i zachętą do rodzinnych podróży w celu odszukania poznanych miejsc.

20220202 10:00 - 20220202 15:00(GMT+00:00)