Wiosna to radosny czas, w którym przyroda budzi się do życia po zimowym śnie. Zakwitają pierwsze kwiaty, na drzewach pojawiają się jasnozielone listki, z zimowych kryjówek wychodzą zwierzęta, a z ciepłych krajów powracają ptaki. A jak my będziemy świętować nadejście wiosny ?
W poniedziałek Pingwinki, Papużki, Tygryski wybierają się na Pola Mokotowskie w poszukiwaniu jej oznak. Zabierają ze sobą dobre humory i lupy.