WIŚNIOWE WARSZTATY KULINARNE – WSZYSTKIE GRUPY

24mar10:0012:00WIŚNIOWE WARSZTATY KULINARNE – WSZYSTKIE GRUPY

Zapraszamy wszystkie Dzieci do udziału w WIŚNIOWYCH WARSZTATACH KULINARNYCH.
W czasie realizacji tematu Tydzień Japoński porozmawiamy o Hanami ( w dosłownym tłumaczeniu „oglądanie kwiatów’ ) jednym z najważniejszych wydarzeń w japońskiej kulturze. To tradycja praktykowana od kilkuset lat polega na podziwianiu ozdobnych kwiatów wiśni. Jej początki datuje się na VII wiek n.e. Święto kwitnących wiśni to czas szczególnej atmosfery i piękna, kojarzone głównie z radością, jak i ulotnością chwili.

Kwiaty wiśniowe w Japonii są symbolem wiosny, ale wiśnię można ukryć w słoiku i cieszyć jej urokiem podniebienie cały rok. Z tej okazji każda grupa w ramach kółka kulinarnego przygotuje potrawę, w której królować będzie wiśnia. Życzymy wszystkim udanych wypieków, wspaniałych weków i dobrej zabawy.

20210303 10:00 - 12:00(GMT+00:00)