WYCIECZKA - ZIELONE PRZEDSZKOLE - GRUPA DELFINÓW

27maj(maj 27)09:0029(maj 29)16:00WYCIECZKA - ZIELONE PRZEDSZKOLE - GRUPA DELFINÓW

Drodzy Rodzice, z radością informujemy, że po raz drugi organizujemy wyjazd dla grupy Delfinków na Zielone Przedszkole. Wycieczka tradycyjnie obejmować będzie trzy dni, dwie noce w dniach: 27.05 – 29.05 i odbędzie się malowniczo położonej wśród najpiękniejszych mazowieckich kompleksów leśnych              miejscowości Rzy w LEŚNICZÓWCE PARYŻ. Gospodarstwo oferuje Małym Podróżnikom wiaty, altany, bezpieczny plac zabaw, boiska do piłki nożnej oraz siatkówki. Podczas wizyty w leśniczówce Przedszkolaki spotkają konie, kozy, owce, króliki.

Przedstawiamy przykładowy rozkład wycieczki:

Dzień 1.

Przyjazd do Leśniczówki – powitanie przez gospodarzy i zakwaterowanie, obiad, warsztaty zajęć dawnych kulinarne – „zdrowe żywienie” – ubijanie masła w kierzankach, mielenie mąki na żarnie, wyrób i pieczenie podpłomyków, tworzenie zdrowych smakołyków z samodzielnie zrobionych produktów, podwieczorek w formie ogniska, gry i zabawy na terenie Leśniczówki, oprowadzenie po najbliższej okolicy i wizyta w zagrodzie zwierząt, kolacja, dyskoteka.

Dzień 2.

Śniadanie, warsztaty przyrodnicze „ zielona lekcja w lesie”, wędrówka z leśnikiem w głąb lasu, warsztaty w terenie i edukacja na temat życia lasu i jego mieszkańców, poznawanie specyfiki pracy leśnika, obiad, warsztaty plastyczne ” skarby naszego lasu”. Każde dziecko tworzy własny obraz ze skarbów leśnych, które znalazł podczas wędrówki, podwieczorek, zabawy na terenie leśniczówki, kolacja.

Dzień 3.

Śniadanie, warsztaty lepienia gliny, poznawanie różnych technik lepienia z gliny, praca na kole garncarskim, gry i zabawy, wizyta w zagrodzie zwierząt, spacer pożegnalny po lesie, obiad i powrót do Warszawy.

20240505 09:00 - 20240505 16:00(GMT+00:00)