Mały Podróżnik - Niepubliczne Przedszkole dwujęzyczne

Niepubliczne dwujęzyczne przedszkole

Mały Podróżnik

Because learning is a journey.

WYCIECZKA - ZIELONE PRZEDSZKOLE GRUPA SÓWEK

22maj(maj 22)09:0024(maj 24)15:00WYCIECZKA - ZIELONE PRZEDSZKOLE GRUPA SÓWEK

szczegóły wydarzenia

Drodzy Rodzice, z radością informujemy, że po raz pierwszy organizujemy wyjazd grupy Sówek na Zielone Przedszkole. Wycieczka tradycyjnie obejmować będzie trzy dni, dwie noce w dniach 22.05 – 24.05 i odbędzie się malowniczo położonej wśród najpiękniejszych mazowieckich kompleksów leśnych miejscowości Rzy      w LEŚNICZÓWCE PARYŻ. Gospodarstwo oferuje Małym Podróżnikom wiaty, altany, bezpieczny plac zabaw, boiska do piłki nożnej oraz siatkówki. Podczas wizyty w leśniczówce Przedszkolaki spotkają konie, kozy, owce, króliki.

Przedstawiamy przykładowy rozkład wycieczki:

Dzień 1.

Przyjazd do Leśniczówki – powitanie przez gospodarzy i zakwaterowanie, obiad, warsztaty zajęć dawnych kulinarne – „zdrowe żywienie” – ubijanie masła w kierzankach, mielenie mąki na żarnie, wyrób i pieczenie podpłomyków, tworzenie zdrowych smakołyków z samodzielnie zrobionych produktów, podwieczorek w formie ogniska, gry i zabawy na terenie Leśniczówki, oprowadzenie po najbliższej okolicy i wizyta w zagrodzie zwierząt, kolacja, dyskoteka.                                                                                                                                                           

Dzień 2.

Śniadanie, warsztaty przyrodnicze „ zielona lekcja w lesie”, wędrówka z leśnikiem w głąb lasu, warsztaty w terenie i edukacja na temat życia lasu i jego mieszkańców, poznawanie specyfiki pracy leśnika, obiad, warsztaty plastyczne ” skarby naszego lasu”. Każde dziecko tworzy własny obraz ze skarbów leśnych, które znalazł podczas wędrówki, podwieczorek, zabawy na terenie leśniczówki, kolacja.

Dzień 3.

Śniadanie, warsztaty lepienia gliny, poznawanie różnych technik lepienia z gliny, praca na kole garncarskim, gry i zabawy, wizyta w zagrodzie zwierząt, spacer pożegnalny po lesie, obiad i powrót do Warszawy.

 

więcej

godzina

20240505 09:00 - 20240505 15:00(GMT+00:00)

miejsce

Przedszkole Mały Podróznik oraz Leśniczówka Paryż

Other Events