27lis01gru„ WYCZIECZKA DO STOLICY MODY – FRANCJA ” TRZECI Z DZIESIĘCIU TEMATÓW PLANU ROCZNEGO – MAŁY PODRÓŻNIK W WYPRAWACH PO EUROPIE – WSZYSTKIE GRUPY

W przyszłym tygodniu zgodnie z realizacją planu rocznego kontynuować będziemy cykl tygodniowych tematów „ Mały Podróżnik w wyprawach po Europie ”. Trzecim krajem, który przedstawimy Małym Podróżnikiem będzie Francja. W ramach tematu Przedszkolaki odwiedzą niepowtarzalne miejsca. Wśród ciekawostek architektury znajdą się : Pałac Wersalski, Wieża Eiffla, Bazylika Sacre- Ceur, Gotycka Katedra, Piramida Luwru, Rzymski Amfiteatr, Pałac Papieski, Bazylika Notre Dame, Brama Wilhelma .
Odkryjemy jaka jest przyroda Francji. Oblana morzami, poprzecinana dolinami i wąwozami, urozmaicona najwyższymi górami Europy, śródziemnomorska, północna, potężna i łagodna. Przekonamy się, że krajobraz Francji ma różne oblicze, nie mniej fascynujące niż jej miasta i zabytki.
We Francji każdy odnajdzie coś dla siebie. Miłośnicy nart odwiedzą ośnieżone Alpy zwane Dachem Europy. Do górskich atrakcji należą też Pireneje, ( będące trzecim co do wielkości łańcuchem górskim w Europie ) gdzie w 1967 roku założono Park Narodowy Pirenejów -krainę jezior będących śladem ostatniego zlodowacenia. Tych, którzy nie lubią wspinaczki oczaruje Normandia, piękne piaszczyste plaże i zachwycające klify.
Najmłodsi przeniosą się do świata niesamowitego Disneylandu. Grupa Papużek i Tygrysków jeden z dni poświęci wizycie w tej bajkowej krainie.
W tygodniu o Francji czeka na Małych Podróżników także Dzień Specjalny i Koło Kulinarne, na którym poznają smaki kuchni francuskiej. Zgłębią historię ciast – drożdżowych, parzonych, ucieranych i wykonają dania w wersji słodkiej i wytrawnej z ciasta francuskiego.
Mamy nadzieję, że nasze zajęcia staną się inspiracją do odkrycia tego pięknego kraju i zachętą do rodzinnych podróży w celu odszukania poznanych miejsc.

20231111 09:00 - 20231212 15:00(GMT+00:00)