DZIEŃ SPECJALNY DZIEŃ JAJKA – WSZYSTKIE GRUPY

11kwi09:3012:30DZIEŃ SPECJALNY DZIEŃ JAJKA – WSZYSTKIE GRUPY

Drodzy Podróżnicy, przed nami kolejny Dzień Specjalny- Dzień jajka . Tego dnia czeka Was wiele ciekawych opowieści. Podczas wizyty u w kąciku badawczym poznacie różne rodzaje jajek, dowiecie się o ich właściwościach odżywczych i zastosowaniu ( nie tylko w gastronomii). Jeśli tylko dobrze wytężycie swój zmysł smaku,dotyku wyczujecie różnicę między jajem przepiórczym i kurzym. Wśród przygotowanych zadań do wykonania, będzie można wylosować rozbijanie jajka, oddzielanie białka od żółtka ( na 3 sposoby ), ubijanie piany, obieranie jajka bez rozbijania skorupki itd. Dodatkowym wyzwaniem dla każdej grupy będzie przygotowanie potrawy – z głównym składnikiem jajkiem. Bardzo prosimy , by w tym dniu dzieci były ubrana na biało lub na żółto.

20190404 09:30 - 12:30(GMT+00:00)

NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE DWUJĘZYCZNE

ul. Balonowa 12, 02–635 Warszawa