ZIELONE PRZEDSZKOLE – LEŚNICZÓWKA PARYŻ – GRUPA MRÓWEK

24maj(maj 24)09:0026(maj 26)15:00ZIELONE PRZEDSZKOLE – LEŚNICZÓWKA PARYŻ – GRUPA MRÓWEK

Drodzy Rodzice, z radością informujemy, że po raz drugi organizujemy wyjazd grupy Mrówek na Zielone Przedszkole. Wycieczka obejmować będzie trzy dni i dwie noce ( środa – piątek ). Tym razem odwiedzimy miejscowość Rzy a w niej LEŚNICZÓWKĘ PARYŻ malowniczo położoną wśród najpiękniejszych mazowieckich kompleksów leśnych w pobliżu Ciechanowa i słynnej Opinogóry. Gospodarstwo oferuje Małym Podróżnikom wiaty, altany, bezpieczny plac zabaw, boiska do piłki nożnej oraz siatkówki. Podczas wizyty w leśniczówce Przedszkolaki spotkają konie, kozy, owce, króliki.
Przedstawiamy przykładowy rozkład wycieczki:
Dzień 1.
Przyjazd do Leśniczówki – powitanie przez gospodarzy i zakwaterowanie, obiad, warsztaty zajęć dawnych kulinarne – 'zdrowe żywienie’ – ubijanie masła w kierzankach, mielenie mąki na żarnie, wyrób i pieczenie podpłomyków, tworzenie zdrowych smakołyków z samodzielnie zrobionych produktów, podwieczorek w formie ogniska, gry i zabawy na terenie Leśniczówki, oprowadzenie po najbliższej okolicy i wizyta w zagrodzie zwierząt, kolacja, dyskoteka.
Dzień 2.
Śniadanie, warsztaty przyrodnicze „ zielona lekcja w lesie”, wędrówka z leśnikiem w głąb lasu, warsztaty w terenie i edukacja na temat życia lasu i jego mieszkańców, poznawanie specyfiki pracy leśnika, obiad, warsztaty plastyczne ’ skarby naszego lasu’. Każde dziecko tworzy własny obraz ze skarbów leśnych, które znalazł podczas wędrówki, podwieczorek, zabawy na terenie leśniczówki, kolacja.
Dzień 3.
Śniadanie, warsztaty lepienia gliny, poznawanie różnych technik lepienia z gliny, praca na kole garncarskim, gry i zabawy , wizyta w zagrodzie zwierząt, spacer pożegnalny po lesie, obiad i powrót do Warszawy.

Życzymy Mróweczkom pięknej pogody i udanej zabawy.

20230505 09:00 - 20230505 15:00(GMT+00:00)

Przedszkole Mały Podróznik oraz Leśniczówka Paryż