„ZIMA TUŻ, TUŻ – PRZYGOTOWANIA DO ZIMY ” – WSZYSTKIE GRUPY

20lis(lis 20)09:0024(lis 24)17:00„ZIMA TUŻ, TUŻ – PRZYGOTOWANIA DO ZIMY ” – WSZYSTKIE GRUPY

W najbliższym tygodniu Przedszkolaki realizować będą temat „ Przygotowania do zimy ”. Grupy porównają sposoby dokarmiania zwierząt i ptaków. Poszukają odpowiedzi na pytania : Dlaczego obrączkuje się ptaki?, po co się je waży, mierzy, sprawdza grubość ich tkanki tłuszczowej i długość piór ? skąd wiadomo kiedy zwierzęta objąć ochroną ? czy człowiek powinien pomagać dzikim zwierzętom przetrwać zimę ? Poznają nazwy i wygląd skrzydlatych przyjaciół przylatujących lub odlatujących z Polski. Porozmawiają o śpiochach i zimowych mistrzach kamuflażu. Wyłonią wśród zwierząt rekordzistę gromadzącego najwięcej zapasów.

20231111 09:00 - 20231111 17:00(GMT+00:00)