ZIMOWE ZABAWY BADAWCZE – GRUPA PAPUŻEK

21lis(lis 21)09:0024(lis 24)17:00ZIMOWE ZABAWY BADAWCZE – GRUPA PAPUŻEK

Grupa Papużek w kolejnym tygodniu kontynuować będzie temat ’ Przygotowania do zimy ’. Dopełnieniem poprzedniego planu będą zabawy badawcze z wykorzystaniem wody i lodu. Zaczniemy od roztopienia lodu, następnie wykonamy kilka doświadczeń, by sprawdzić czy można zmienić kształt lodu czy woda może przyjąć kształt naczynia, w którym się mrozi.
Sprawdzimy ciężkość wody, oleju i lekkość lodu, zobaczymy jak najszybciej pozbyć się dużej ilości śniegu . Ustalimy jakie produkty mogą przyspieszyć jego topnienie a do eksperymentu użyjemy cukru, mąki, soli, ciepłej wody.

Tym , którym starczy badawczego zapału proponujemy obejrzenie filmu edukacyjnego – przedstawiającego eksperymenty z suchym lodem oraz zajrzenie na stronę http://dziecięcafizyka.pl/eksperymenty/lod-z-wody/ , by poszukać inspiracji do ciekawych zabaw.

20231111 09:00 - 20231111 17:00(GMT+00:00)